Teknoloji Haberleri
Trend

İnternetten Para Kazanma Yöntemleri

İnternetten Nasıl Para Kazanırız ?

İnternet nasıl ortaya çıktı ?

İnternetten Para Kazanma tekniklerini öğrenmeden önce  İnterneti biraz tanıyalım.


İnternet ilk başlarda iki bilgisayarı birbirine bağlamak için kullanılmak istendi hatta ilk araştırmaları 1960 lı yıllarda  Amerika da gerçekleşti.  1969 yılında ise ARPANET olarak askeri alanda kullanılmaya başlandı.  O yıllarda ise ülkemizde sağ sol kavgaları, saçı açık kapalı muhabbetleri ayyuka çıkmıştı elalem neler yapıyor biz kıl tüğ ile uğraşıyoruz.

İnternet Mimarisine kısaca göz atalım..  İnternete TCP/IP ile bağlanırız, IP dediğimiz şey ise bildiğimiz İnternet Protokolüdür. Protokol ise bir şeyin gerçekleşirken sırayla olmasını temenni eden kurallar dizisidir.  Bu TCP/IP bilgisayarları birbirine bağlayan sistemdir, buradan Almanya’daki teyzenle whatsapptan görüşebiliyorsan buna borçlusun. 

TCP/IP kodları, bilgisayar diline yani iletişim diline çeviriyor,  buda masrafsız bir  oluşumdur.  Yani kıssadan hisseye bir IP adresimiz olduğu taktirde İnternete bağlanabiliriz. IP adresi derken onuda açayım IP adresleri sayılardan oluşur ve birbirimizle iletişime girmeye bu şekilde başlarız. Mesela senin bir IP adresin var evet evet var… Cep numaran bir IP adresidir, biri senin aramak için IP adresini çevirir 0538…. sonra ara der ve kendi IP adresinden sana ulaşır ve iletişime geçersiniz.  Annen seni aradığında ekranda “ANNEM” yazar, çünkü IP adresine sen bir isim tanımlarsın numara yazması gerekirken İsmi yazar. Evet kısa bilim turumuzdan sonra internet sitelerine nasıl gireriz onuda bir kaç cümle ile açıklayalım.

İlgili Makaleler

İnternet sitemin IP adresi http://160.153.138.71/ dir. Benim siteme girmek isteyen arkadaşlara bu adresi verip hadi bana girin desem, yahu bunu nasıl aklımda tutarım der ve üşenirler, o yüzden IP adresime bir alan adı alarak tuncayerol.net olarak değiştirdim. Buda seni siteme girerken karmaşık sayıları aklında tutmaktan korudu. Bilimsel makale bitti şimdi essas konuya girelim.

İnternette para var diyorlar doğru mu ?

İnternette para kazanmanın yüzlerce yolu var mesela e-ticaret ile al sat yaparsın, 50 alıp 55’e satarsın. Bunun için ise tecrübeye ve bilgiye ihtiyacın vardır.

Youtuber olarak bir şeyler kazanırsın bunun içinde çok ama çok uzun bir zamana ihtiyacın olacaktır hatta video edit olaylarında da kendini geliştirmen gerekir,


İnternetten para kazanma için farklı bir yol daha var oda  Web sitesi kurmak. Evet yukarıdaki saydıklarımın hepsi için ihtiyaç duyulan tek şey var fark ettin dimi etmediysen ben söyleyeyim “BİLGİYE” bu bilgi öyle bir iki haftalık bilgi değil bir disiplindir.. Şimdi aşağıda keriz silken olarak da adlandırılan olaylarla işi hiç bilmeyen kişilerden nasıl para kazanıyorlar onları anlatayım.

Sana balık tutmayı öğretebilirim..

Para Kazanma

İnternette gezinirken bazı kursları görebilirsin hatta şöyle şeyler yazarlar “internetten haftada 700 lira kazandı forex sizi de bekleriz.”  işte keriz silken muhabbeti tam olarak bu oluyor yada direk sizin anlayacağınız dilden söyleyeyim  “Çiftlik bank” ehuehueheu. Ülkemizdeki milyonlarca kişiyi silken tosuncuk tam olarak bunu planladı.  Size balık tutmayı öğreteceğim ama önce bana balık tutmak için ufak balıklarınızı verin dedi.  Bizim halkımız sever hiç bir şey yapmadan para kazanmayı, evini arsasını satıp çocuğa verdiler ve çocukta bu saflığı bir süre daha değerlendirip Maldivlerin güzide ilçelerinde şuanda tatile çıktı.  Hiç bir bilgin olmadan internetten para kazanamazsın, sadece elindeki paraları kaptırırsın o yüzden önce kendini geliştir ve düşün.. Bedava peynir sadece fare kapanında vardır.  Eğer birinden eğitim alacaksan önce onun eğitim durumuna bakacaksın hangi bölümü okumuş ne işler yapmış neler etmiş sonra yavaş yavaş yaklaşacaksın ki kolunu bacağını kaptırma..

Ters piramit oluşumu..
Bu biraz ahlaksız olacak ama ne yapayım olayın aslı bu olacak, ters bir piramit düşün sivri tarafı aşağıda :).
O sivri taraf genelde acemilere batan taraf oluyor….  Bir web sitesi düşün ve bir haber yayınlıyor. “Emekliye 3000 lira zam”  bunu gören amcalar oooo devletimiz çok yaşa diyor ve siteye giriyor. Çünkü adamlar kişileri nasıl vuracağını biliyor. Siteye girdikten sonra sitede öyle eveleyip geveleyip bilindik şeyler yazıyorlar ve sayfanın sonunda seni bir siteye yönlendiriyorlar bu aslında reklam tıklatmak için yapılan işlemdir ve sende “emekliye 3000 lira” yazısını bulmak için futursuzca her şeye basıyorsun yüzlerce reklam tıklıyorsun bilgisayarına belkide truva atı giriyor, virüs bulaşıyor aklına ne gelirse artık ve sonunda küfür edip çıkıyorsun.  Bu işlemi yaparken ortalama 20-30 reklama tıklıyorsun Google ortalama bir tıklamaya 0,17 kuruş ile 4 lira arası bir bedel ödüyor.  sadece sen bu piramit sistemi ile yalan haber yayınlayan adama 6-7 lira kazandırıyorsun ve sonunda bu adama sövüyorsun. Yukarıdaki görselde tam olarak demek istediğimi anlattım. Bunu sende dahil günde milyonlarca kişi yapıyor evet bir web sitesi kurarak yalan haberler paylaşarak ayda 2-3 bin tl kazanabilirsin.

Sertifika reklamları..

Para Kazanma

Şahsen kendim 7 yıldır profesyonel Java kodluyorum, burayı tıklayarak java derslerime de bakabilirsin. İnternette  falanca ayda seni uzman yapacağız adı altında yüzlerce reklam göreceksin hatta bazılarını da almış olacaksın. Genelde internette sana öğretilecek şey temel bilgilerdir.  Kendini geliştirmek için ihtiyacın olan tek şey Hayal gücün olacak.  PHP uzmanı eğitimi aylık 950 lira diye bir reklam görmüştüm. Eğer bunu veren adamlar gerçekten uzman iseler bildiklerini paylaşmazlar yahu kim kimi 950 liraya uzman yapar bunu da düşünün :). 29 liraya Udemy üzerinden temel eğitimler alabilirsin zamanla kendi kendini uzmanlaştıracak kişi yine sen olacaksın.  Aman deyim sonu banklı olan hiç bir siteye para yatırma :).İ
Reklam tıklayarak para kazanamama olayı.

Para Kazanma

Bir sıralar bayağı popüler olan sistemlerin başında gelen olaydır buna hatta ponzi sistemlerde deniyordu. Bir girişimci artık adına ne koyarsan.  İnternetten 10.000 reklam tıklamaya niyetleniyor ve bunun karşılığında ise 18 bin tl kazanacak, 10.000 reklamı kendi üyelerine bölüştürüyor ve karşılığında sana pay vereceğini söylüyor muhtemelen 1.000 reklam tıklamana 50-60 lira verecek :). O kadar zaman ve masrafa gireceğine tavuk al besle sat daha çok kara geçersin :).İnternetten nasıl para kazanılır

Kısaca internet ıssız bir orman gibidir, karşına ayıda çıkabilir, çakalda..  Senin yapman gereken kendini eğiterek bu ormanda Aslan olmak. Bu yazımızda internetten para kazanma ile alakalı bir kaç şeyi derledik. Umarım işinize yarayacak bilgileri bulmuş olursunuz.


 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklamları kapatmalısın :)