Eğitim HaberleriGündemHavadan Sudan

Trafik Kazaları ve Nedenleri

Her yiğidin bir yoğurt yiyişi vardır.

Trafik kazaları incelendiğinde çoğu kişide “Emniyet kemeri takılı olmaz..”

Türkiye’de her gün ortalama 3 bin 368 trafik kazası oluyor bu kazalardan ortalama ölen sayısı ise 18  geriye kalan kişilerden ise 841  kişi yaralı oluyor, yaralı derken kaşı gözü patlamıyor ayağı kopuyor, yüzü yanıyor  elleri kopuyor tarzı hani aklında yumuşatma diye böyle yazdım. Detaylar için tıkla..

Neymiş efendim, kemer sıkıyormuş… delikanlı adamı sıkar tabi, kendi canını düşünmeyen insan başkalarının canını hiç düşünmez yanınızdaki kişiye emniyet kemerini muhakkak taktırın.

Örnek Olaylar Silsilesi..

İstanbul’da geçen kış aylarında 2 arkadaşlar  Suadiye sınırları içinde hız limiti aşıyorlar, şoför koltuğundaki kişi emniyet kemerini takmazken, yanındaki kişi (kız arkadaşı) kemerini takıyor. Tabi yanında manita varken basıyor gaza basıyor gaza, sonuç 3 aracın birbirine girdiği bir kaza, aracı süren çocuğun cesetini 370 metre ilerde buluyor polisler,  ön camdan fırlayarak hakkın rahmetine kavuşuyor. Kız arkadaşı ise hafif sıyrıklarla kurtuluyor. Kaza anında emniyet kemeri senin arabadan fırlamanı engeller, bunu yapıyorsa zaten muhtemelen hayatta kalırsın.

 

Emniyet kemeri çoğu zaman insanı sıkar halbuki biraz kendini sıksa insan bir çok kazadan kendini sağlam çıkartacak, ee vaktimiz geldi kader diyebilirsin, Kader ama tedbirini almak her zaman sana kalmış, Allah öbür tarafta sana verdiği canı neden korumadığının hesabını da soracak. Bir başka neden ise ben güzel araba kullanıyorum kaza yapmam konusudur..  Sen kaza yapmazsın ama arkadan bir kamyon sana çarpa bilir ve cesetini yüzlerce metre ilerde bulabilirler.. Her yıl senin gibi düşünen 52 bin kişi bu yüzden vefat ediyor ve hepside senin gibi kendine güvenen insanlardı.

Nasıl Önlem Almalıyız ?

Taksiye bindiğinde direk şoföre emniyet kemerini takmasını söyleyebilirsin, kimse bu teklife sinirlenip kavga çıkartmaz, en fazla iki üç söylenir ama sonuçta senin dediğin olur sen müşterisin..  Yakınlarına ve çevrendekilere emniyet kemerinin değerini ve önemini vurgulamalısın çünkü bahsi  geçen olay can ve hayattır. Her araca binmede ısrarla bunu dile getirir isen emin ol bir süre sonra kazanan sen olacaksın.. Trafik kazaları ölümcüldür !


Formasyon Nedir ? Formasyonu Kimler Alabilir ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklamları kapatmalısın :)