BilimGündem
Trend

2020 de Neler Oldu?

2020 Hafızalara Kazındı

2020 Unutulmayacak Bir Yıl Oldu

Sürprizlerle dolu olan 2020 yılı nihayet sona erdi. Peki, 2020 de neler oldu? seller, depremler, salgınlar ve daha birçok korkunç olay yaşandı. Her haber kanalında, toplulukta sohbet ortamında duyduğum ve kulağımı çınlatan”, biz hiç böyle bir yıl görmedik”. diyenlerle dolu, sözlerini alıntı yaptığım kişiler 70’li yaşlardaki insanlardı, teknolojinin gelişim göstermediği, kıtlığın olduğu vb. birçok zorluk, aslına bakılırsa o zaman daha da kötüymüş diyebiliriz. Can alıcı durum şu ki bu kadar zorluğu gören insanlar 2020 gibi bir yılı hiç görmediklerinden bahsediyor. Esrarengiz olaylar, ortaya çıkmamış sırları sizler için 2020 de neler oldu? yazımızda derledik. Peki, 2020 de tek olan şey salgın mıydı? Bu salgınla beraberinde var olduğunu bile unuttuğumuz yılın en büyük uzaylı haberleri yayımlandı. Bazı anlar hafızamızdan silinse bile dünyayı değiştirecekti. Amacım bu olayları tekrardan hatırlamanız umarım size özgün ve objektif bir bakış açısı kazandırabilirim.

2020 de Neler Oldu?

1-Bitmek Bilmeyen Hava Olayları Yaşandı

2020 de neler oldu? 141 yıldan beri tutulan iklim kayıtlarında, bu yıl olduğundan daha sıcak bir ocak ayı yaşanmamıştı. New York City, Florida tarafından paylaşılan  ” nemli subtropikal iklim bölgesi ” olarak yeniden sınıflandırıldı . Yaklaşık 3 milyar hayvan, Mart ayında son bulan  ve 46 milyon dönümden fazla alanın yanmasıyla sona eren Avustralya’nın orman yangınından etkilendi. Bununla beraber, Atlantik Kasırga Sezonunda rekor kıran 30 fırtına daha  yaşandı ve meteorologlar,  fırtınaları, Yunan Alfabesindeki harflerle tanımlama yapmak durumunda kaldılar. Bunlardan sadece üç eyalet bu doğa olaylarından uzak kaldı.  Alaska, Hawaii ve Kuzey Dakota, milyar dolarlık bir hava felaketi ve can kaybının bir parçası değildi. Peki bunun sırrı neydi?

2020 de neler oldu?

2-Gerçek UFO Görüntüleri Yayınlandı

Nisan ayında, Savunma Bakanlığı tarafından üç tane video yayınlandı. Savunma Bakanlığı, yaptıkları açıklamalarda  videolardaki görüntünün ne olduğu konusunda emin olamadıklarını belirttiler. Donanma pilotları tarafından çekilen görüntülerde , departmana bilgi veren bir astrofizikçinin tanımına göre “bu dünyada eşi benzeri görülmemiş dünya dışı araçlar” olarak nitelendirdiği , fiziğe meydan okuyan uçan nesnelerin varlığından bahsediliyor. Videolardaki nesneleri “UFO” olarak sınıflandırmak için tanımlanamayan esrarengiz hava olayları yeterli olsa da, bunların uzaylıların işi olduğu sonucuna varmak çokta zor değil. Bundan sadece birkaç ay sonra Pentagon sessizce UFO’ları araştırmak için bir adım attı. Başlığımızda 2020 de neler oldu? demiştik. 2020 yılı bu olaylarla beraberinde gümbür gümbür geçmeye devam ediyor.

İlgili Makaleler

3-SpaceX Şirketi Astronotları Uzaya Gönderdi

On yıldan beri ilk defa NASA, ABD topraklarında bir fırlatma rampası kullanarak 2020 de bahar ayında iki Amerikalı astronotu uzaya gönderdi. Bu faaliyeti oluşturan kişi son günlerde yaptığı teknolojik reformlarla bilinen Elon Musk‘ın özel uzay şirketi SpaceX’in öncülüğünde gerçekleştirildi. Böylelikle, SpaceX ilk mürettebatlı görevini gerçekleştirmiş bulundu. Bunun ardından kasım ayında dört astronotun iki insanlı lansmanı izlendi. Uzay konusunda heyecanlandırıcı gelişmeler devam ediyor. Yeni teknolojik reformlar 2020 de neler oldu? başlığımızda birçok felaket yaşansa da teknoloji alanındaki gelişmeler hız kesmeden devam ediyor.

2020 de neler oldu?

Çin’den Bir Grup İnsan Gizemli Tohumlar Ekti

Temmuz ayında, 50 ülkeden insanların bulunduğu bir grup, Çin’den, paketi üzerinde etiket bulunmayan içinde tohum olan gizemli paketleri almaya başladı. 2020 de neler oldu? yazımızın başlığın yakışır şekilde  esrarengiz olaylar hız kesmeden devam ediyor. Amerika Birleşik Devletleri Tarım Bakanlığı’nın, alınan gizemli tohumların toprağa ekilmemesi için yalvarmasına rağmen meraklı bir grup çoktan tohumları ekmeye başlamıştı hepimizin merak ettiği soru, o tohumlar ne yaptı?  beklenen yanıt pekte gecikmedi. Meksikalı bir kadın eyaletin tarım departmanına sesli mesaj göndererek “tohumları gömdüğüm bahçemde bütün bitkiler tek tek ölmeye başladı” dedi. Kadın departmandan yardım istemeyi de ihmal etmedi ne yapacağını bilmediğini ve sesinin duyulmasını istedi. Eminim ki tohumu eken yüzlerce kişiden Meksikalı kadın sadece birisiydi. Tohumlar hala daha gizemini korumaya devam ediyor. Yorum kısmına tohumlar hakkındaki düşüncülerinizi, bu tohumların ne için üretildiğini yazmaya ne dersiniz?

Dünya Dışı Yaşamdan İlk Kanıtlar Gelmeye Başladı

2020 de neler oldu? sorusuna güzel gelişmelerde eklenmedi değil, hepimizin merak ettiği bir konu olan diğer gezegenlerde yaşam var mı? bilim adamları yıllardır bu soruya cevap arıyor. Her adımın üzerine koyarak gezegenler hakkında yeni bilgilere ulaşıyorlar. Gezegenler hakkında yapılan her yeni araştırmada, küçük değişiklikler olmuyor da değil. Yeni yapılan araştırmalar göre Mars, yaşam fonksiyonlarını sürdürme olasılığı en yüksek gezegen değil bilim adamları tarafından, güneş sistemimizde yalnız olmadığımız gerçeğinden daha büyük çıkarımlarda yapıldı. Astronot Chris Hadfield yaptığı açıklamada, “Venüs’ün üst atmosferinde yaşam varsa, o zaman birçok gezegen ve ayda diğer yıldızların çevresinde de yaşam bulacağız” diye açıklama yaptı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklamları kapatmalısın :)